That Kosgeb Danışmanlık

KOSGEB Danışmanlığı

KOSGEB danışmanlığı ile binlerce işletme, bugüne kadar 100 bin TL ve üzerinde KOSGEB hibe – kredi desteği aldı. İşletmenizi büyütmek için ihtiyacınız olan sermaye desteğini sunan KOSGEB, Türkiye’de KOBİ’lerin güçlü bir şekilde ekonomi içinde yer almasını hedefliyor. KOSGEB danışmanlığı veren That Danışmanlık olarak, İzmir’deki firmalar ve girişimciler için kapsamlı hizmetler veriyoruz. Peki KOSGEB hangi destekleri sunuyor?

  
 

 KOSGEB'le

                 YAPABİLİRSİN 

  
 

Geleneksel Girişimcilik Desteği

KOSGEB destekleri, online başvuru ile katılım sağlanabilen girişimcilik eğitimleri sonucunda alınan sertifika ile alınabilir. KOSGEB’in farklı sektörlerde faaliyet gösteren, farklı ölçekteki firmalar için değişen destek modelleri mevcut. Geleneksel Girişimcilik Desteği, üretim-imalat alanında faaliyet gösteren firmalar dışında hemen tüm girişimcilere hitap eden bir destek türü. Kendi işinin patronu olmak isteyenlere verilen bu destek, 65.000 TL’ye kadar sunuluyor. İzmir KOSGEB danışmanlığı ile, geleneksel girişimcilik desteği sürecinde her aşamada yanınızdayız.

  
  
 

İleri Girişimcilik Desteği

İleri Girişimcilik Desteği, katma değeri yüksek ve yenilikçi ürünler üretme potansiyeli olan şirketleri desteklemek amacıyla sunulan bir destek. KOSGEB, üretim alanında çalışan, makine-ekipman kullanımı olan işletmeler için güçlü bir destek veriyor. İleri girişimcilik desteğinde, girişimciler 375.000 TL’ye kadar destek alabiliyor. Yüzde 70 oranında verilen destek, yerli ekipman satın alan işletmelere yüzde 90 oranında sunuluyor. İzmir’de ileri girişimcilik desteği almayı hedefleyen işletmeler için, That Danışmanlık olarak iş planı, başvuru ve destek alma aşamalarında profesyonel hizmet sunuyoruz.

  
  
 

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Desteği

Yeni bir ürün ve hizmet geliştirmeyi hedefleyen inovatif işletmeler için, KOSGEB tarafından sunulan en önemli desteklerden biri ar-ge ve inovasyon desteği. KOBİ’lerin yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirerek ekonomiye katkı sağlamasını hedefleyen bu destek, proje kapsamında makine ve ekipman satın alma ihtiyacı olan işletmeleri destekliyor. Diğer KOSGEB destekleri gibi öncesinde KOSGEB girişimcilik sertifikası almanın zorunlu olduğu ar-ge ve inovasyon desteği ile, İzmir’de faaliyet gösteren tüm girişimciler, makine ve teçhizat desteği, personel desteği, proje danışmanlık desteği alabilir. Yenilikçi fikirlerini Türkiye’de dünyada hayata geçirmek isteyen girişimciler için, yılların deneyimiyle profesyonel danışmanlık sunuyoruz.

 

Ücretsiz Analiz

That Danışmanlık olarak, bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren planladığınız faaliyetlerle ilgili paylaştığınız bilgiler doğrultusunda, size en uygun proje veya teşvik programını tespit ederek hazırladığımız raporu ücretsiz sunuyoruz.

Planlama

Ücretsiz analiz raporumuz doğrultusunda başvurmaya karar verdiğiniz proje ve teşvik programları ile ilgili iş, zaman ve personel planlamasını, tüm tecrübemizi sunarak sizlerle birlikte yapıyoruz. Yol haritanızı tecrübelerimiz ve sizin verdiğiniz bilgiler ile hazırlıyoruz.

Proje ve Teşvik Dosyalarının Hazırlanması

Planladığımız faaliyetler ile ilgili tespit ettiğimiz proje ve teşvik programlarına ilişkin başvuru dosyalarınızı mevzuata, ilgili kurallara ve tecrübelerimize uygun şekilde, kaliteden ödün vermeden, en hızlı ve en özgün şekilde hazırlıyıp sunuyoruz.

Süreç Takibi

Bu aşamada onay verdiğiniz ve resmi başvurusu yapılan proje ve teşvik dosyalarınızın, bürokratik ve takibi uzmanlık gerektiren yasal süreçlerinin her adımını, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için titizlikle takip ediyor ve sizlerle her aşamada bilgi paylaşıyoruz.

Hibe veya Teşvik Onayı

Başvuru ve süreç takibi sonrasında onayı alınan proje ve teşvik dosyalarınıza ilişkin hibe, destek ve teşviklerin işletmeniz hesaplarına geçmesi veya teşvik kullanımı süreçlerini sizlerle işbirliği içerisinde yürütüyor ve hakedişlerinizin takibini yapıyoruz.

Raporlama ve Kapanış

Uygulamaya alınan proje ve teşvik programlarının dönemsel gerçekleşme ve kapanış raporlarını hazırlayarak hem ilgili kurum hem de sizlerle zamanında paylaşıyor, süreci tüm kurallara uyarak zamanında kapatıyoruz. Fon ve teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz.